Yasemin Sönmez, cezaevinden çıktıktan sonra nişanlandığı Hakan Şengül tarafından 12 kez bıçaklanarak öldürüldü. ~ Enver Alan

sadece aylık 100 tl ye reklamınızı bu alana verebilirsiniz.. iletişim için bize ulaşın.

 • Resmin tanımı Başbakan davutoğlu
 • rnek yazı Tayyip Erdoğan
 • yandaş medya bal tutan parmağını yalar
 • Google'dan kontakt lens kamera Günün yazısı
 • amerikanın keşfi amerikayı kim keşfetti
 • bedelli askerlik bedelli askerlik
 • cem evleri cem evlerinin giderleri
 • küresel ısınma küresel ısınma
 • cumhurbaşkanlığı sarayı cumhurbaşkanlığı sarayı
 • integram zenginleri integramdan para kazananlar
 • öğrenci haberi validen öğretmene ziyaret
 • karşıkyaka yaralama haberi karşıkyaka yaralama haberi
 • sivasta kaza sivasta kaza
 • doktor hemşire haberi doktor hemşire bir birini suçladı
 • MEB ŞURASI Milli Eğitim Şurası
 • Google'dan kontakt lens kamera Google'dan kontakt lens kamera
 • pramier lig yayın hasılatı pramier lig yayın hasılatı
 • Google'dan kontakt lens kamera Işid saldırdı
 • Google'dan kontakt lens kamera Google'dan kontakt lens kamera
 • Google'dan kontakt lens kamera Google'dan kontakt lens kamera
 • Google'dan kontakt lens kamera Google'dan kontakt lens kamera
 • Google'dan kontakt lens kamera Google'dan kontakt lens kamera
HABER HABER

Yasemin Sönmez, cezaevinden çıktıktan sonra nişanlandığı Hakan Şengül tarafından 12 kez bıçaklanarak öldürüldü.

 Yasemin Sönmez, cezaevinden çıktıktan sonra nişanlandığı Hakan Şengül tarafından 12 kez bıçaklanarak öldürüldü. Antalya’da kendisine cinsel saldırıda bulunan eski iş arkadaşını 17 kez bıçaklayarak öldüren 32 yaşındaki Yasemin Sönmez, cezaevinden çıktıktan sonra nişanlandığı Hakan Şengül (35) tarafından 12 kez bıçaklanarak öldürüldü. Hakan Şengül, nişanlısının erkekliğine laf etmesi üzerine kendini kaybedip cinayeti işlediğini öne sürdü.Kendisine cinsel saldırıda bulunan eski iş arkadaşını 17 kez bıçaklayarak öldüren evli 1 çocuk annesi Yasemin Sönmez, 7 yıl 4 ay cezaevinde kaldıktan sonra tahliye edildi. Cezaevinden çıktıktan sonra eşinden boşanan Sönmez, bir otelde şef garson olarak çalışan Hakan Şengül ile tanıştı. Tekirova’da aynı otelde çalışmaya başlayan ikili, geçen 1 Kasım’da nişanlandı. 14 Kasım gecesi Kepez’deki kent ormanına giden ikili arasında tartışma çıktı. İddiaya göre tartışman büyümesi üzerine Hakan Şengül, nişanlısını 12 yerinden bıçaklayarak öldürdü. Cesedi ormanlık alana bırakıp kaçan Şengül, cinayetten 2 saat sonra polis merkezine teslim oldu ve tutuklandı. Hakan Şengül hakkında ’tasarlayarak insan öldürmek’ suçundan ağırlaştırılmış ömür boyu hapis istemiyle dava açıldı.

Antalya 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde dün görülen duruşmaya, tutuklu sanık Hakan Şengül ile öldürülen Yasemin Sönmez’in kızı B.M.A., annesi Medine Demirel ile her iki tarafın avukatları ve yakınları katıldı. Yasemin Sönmez ile geçen yıl şubat ayında tanıştıklarını, aralarında duygusal ilişki başladığını belirten Hakan Şengül şunları anlattı:

"Ben Tekirova’daki bir otelde çalışıyordum. Yasemin de bir başka yerde çalışıyordu. Ancak kendisi çalıştığı yerden memnun değildi. Bunun üzerine benim çalıştığım otelde o da işe başladı. Bir süre sonra evlenmeye karar verdik. Ancak biz otelde çalışırken nişanlımın Emrah G. adlı biriyle de görüşüp arkadaş olduğuna dair duyum aldım. Bunu Emrah ile konuştum. Kendisi böyle bir ilişkileri olmadığını söyledi. Ben de nişanlıma güvenip kendisini sevdiğim için evlilik hazırlıklarına başladık."

Olay günü otogara gitmeden önce tavla oynamak için Kepez’deki kent ormanına gittiklerini kaydeden Şengül savunmasına şöyle devam etti:

"Saat 23.00 sıralarında otogara gitmek için arabaya bindiğimizde araçta tekleme oldu. Ayrıca bagaj kapağının sinyal lambası yanıyordu. Yasemin bunu görünce ’Daha bu arabayı tamir ettirmedin mi. Sen ne biçim erkeksin’ gibi laflar etti. Ben tamir etmeye çalıştım. Bagajın sinyal lambasının hala yandığını gören Yasemin, bagajdaki bıçağı alıp bagaj kapısının dilini tamir etmeye çalıştı. Hala bana hakaret ediyordu. Bu kez bıçağı ben alınca Yasemin elimden almaya çalıştı. Bu sırada aklıma, Yasemin’in daha önce işlediği cinayetle ilgili söylediği sözler geldi. Bıçağı vermek istemedim. Ağır küfürlerle üzerime gelince elimdeki bıçakla bacağına vurdum. Sonra kendimi kaybetmişim. Bıçakla kaç kez vurdum hatırlamıyorum."

Şengül’ün avukatı Süleyman çalıkuşu da cinayetin tasarlanarak işlendiğine dair iddianın varsayımdan öteye geçmediğini söyledi. Olayda hayatını kaybeden Yasemin Sönmez’in ’kasten öldürme’ suçundan yargılanıp mahkum edildiğini hatırlatan Çalıkuşu, "Maktulenin cezaevinde kalmış olmanın da verdiği psikolojiyle normal bir kadın gibi davranmadığı, agresif ve erkeksi tavırlar içinde olduğunun göz önünde bulundurulmasını istiyoruz" dedi.

Öldürülen Yasemin Sönmez’in annesi 58 yaşındaki Medine Demirel, cinayetten bir gün önce Hakan Şengül ile kızı arasında tartışma çıktığını belirterek şunları söyledi:

"Hakan kızıma ait tablete bakmak istiyordu. Kızım karşı çıktı. Ben de ’Aranızda saklı gizli şey olmaz’ diyerek kızıma tableti açmasını söyledim. Bunun üzerine kızım tableti açıp sanığa verdi. Daha sonra kızımla Hakan mutfağa geçti. 5- 10 dakika kadar sonra da Hakan ile Yasemin kapıda tartışıyordu. Yasemin, Hakan ayakkabılarını giymeden kapıyı kapatmıştı. Hakan geri dönüp kapıyı açmak için zorlamıştı. Ben bunu görünce kızıma yaptığının doğru olmadığını söyledim. Ertesi gün Hakan annesiyle birlikte bize geldi. Hakan Yasemin’i uyandırıp bir önceki gün için özür diledi."

Yasemin Sönmez’in yakınlarının avukatı Fevzi Dursuneli ise, Hakan Şengül’ün cinayeti planlayarak, canavarca hisle ve eziyet çektirerek işlediğini ileri sürdü. Yasemin Sönmez’in işlediği cinayet nedeniyle agresif bir kişiliğe sahipmiş gibi gösterilmeye çalışıldığını kaydeden Dursuneli, "Yasemin Şengül, cinayeti kendisine karşı işlenen cinsel saldırı suçundan işlemiş olup, mahkemece 12 yıl 6 ay hapis cezasıyla cezalandırılmıştır. Mahkeme, böyle bir olay sebebiyle en az verilebilecek cezaya hükmetmiştir" dedi.
paylaş on Google Plus

Unknown

  Google hesabı ile
  Facebook hesabı ile yorumla

0 yorum:

Yorum Gönderme

 • memur sendikası saltanatı

  Memur Sendikaları Tam Bir Fiyasko

 • Memur Sendikaların da Menfaat var mı?

 • Sendikalar Çıkar Yuvası Oldu

 • sendika gereksizliği


SICAKLAR ARTTI

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte bunaltan sıcaklar daha da artacağı ve yaşlı hasta ve çocukların sıcak havalarda dikkatli olmaları için uyarıldı..

devamı

KLİMA UYARISI

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte bunaltan sıcaklar dan kurtulmak için kullanılan klima kullanırken nelere dikkat etmeliyiz..

DEVAMI
 • FİTNES HAKKIN DA BİLGİLER

 • MEMURLARIN GÖREVDE YÜKSELME VE KARİYER HEDEFİ

Enver Alan
İSTEDİĞİMİ YAPARIM
Aslında mevzuat, (değerlendirme yapacak) Milli Eğitim Müdürlerine de Şube Müdürlerine de ben kimle ..
Enver Alan
Adalet...
13 yıldır Devlette yaptığı kadrolaşmayı yeterli bulmayarak, paralel yapı bahanesiyle kamuda yeni bir kirli hareket başlattı. Kendisi gibi..

Duyuru.!!!

sitemize reklam vermek için ücretlerimiz haftalık aylık ve yıllık olarak belirlenir makul fiyatlar ile tekliflerinizi bekliyoruz...

Son dakika haber

50 bin eğitim yöneticisinin unvanları bir kanunla silinse ne olur? bulunanların zaten göreve devamı sağlanacak.Ama ünvan olarak değil görevlendirme ünvan olarak. Olsun.Okullar açılınca bizim sorusunu herkes birbirine niye soruyor.
enveralan.blogspot.comenveralan.blogspot.com/İNDEX

zengin içerikli ve interaktif olarak web sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkürler bizimle iletişime geçebilir veya iletişim formu aracılığıyla mesaj gönderebilirsiniz...

Enver Alan

Ceo