Dünya Kadın Yürüyüşü’nün 4’üncü Uluslararası Eylemi’nin Antalya ayağı karnavalla sona erdi. ~ Enver Alan

sadece aylık 100 tl ye reklamınızı bu alana verebilirsiniz.. iletişim için bize ulaşın.

 • Resmin tanımı Başbakan davutoğlu
 • rnek yazı Tayyip Erdoğan
 • yandaş medya bal tutan parmağını yalar
 • Google'dan kontakt lens kamera Günün yazısı
 • amerikanın keşfi amerikayı kim keşfetti
 • bedelli askerlik bedelli askerlik
 • cem evleri cem evlerinin giderleri
 • küresel ısınma küresel ısınma
 • cumhurbaşkanlığı sarayı cumhurbaşkanlığı sarayı
 • integram zenginleri integramdan para kazananlar
 • öğrenci haberi validen öğretmene ziyaret
 • karşıkyaka yaralama haberi karşıkyaka yaralama haberi
 • sivasta kaza sivasta kaza
 • doktor hemşire haberi doktor hemşire bir birini suçladı
 • MEB ŞURASI Milli Eğitim Şurası
 • Google'dan kontakt lens kamera Google'dan kontakt lens kamera
 • pramier lig yayın hasılatı pramier lig yayın hasılatı
 • Google'dan kontakt lens kamera Işid saldırdı
 • Google'dan kontakt lens kamera Google'dan kontakt lens kamera
 • Google'dan kontakt lens kamera Google'dan kontakt lens kamera
 • Google'dan kontakt lens kamera Google'dan kontakt lens kamera
 • Google'dan kontakt lens kamera Google'dan kontakt lens kamera
HABER HABER

Dünya Kadın Yürüyüşü’nün 4’üncü Uluslararası Eylemi’nin Antalya ayağı karnavalla sona erdi.


Dünya Kadın Yürüyüşü’nün 4’üncü Uluslararası Eylemi’nin Antalya ayağı karnavalla sona erdi.
Dünyanın farklı ülkelerinde yaklaşık 300 kadının yer aldığı ve 6 Mart’ta Nusaybin’den başlayan yürüyüş Aydın Kanza Parkı’ndan başlayarak Cumhuriyet Meydanı’nda sona erdi. Yürüyüş sırasında grup ara ara yolda durunca, trafiğin aksamasına neden oldu. Ara ara araçlardan kornalara basan sürücüler tepkilerini dile getirdiler. Bazı sürücüler ise, hastaları olduklarını ve gidemediklerini ifade etti.
“DÜNYA KADIN YÜRÜYÜŞÜ FEMİNİST BİR KADIN HAREKATIDIR”
Cumhuriyet Meydanı’na basın açıklamasını yapan KESK Antalya Dönem Sözcüsü ve eğitim-Sen Kadın Sekreteri Özlem Yavuz, “17 Ekim 2000 tarihinde dünya kadınlarının taleplerini içeren beş milyon imzayı Birleşmiş Milletler (BM) Genel Merkezi’ne vermek için New York’ta başlatılan Dünya Kadın Yürüyüşü, kıtadan kıtaya, ülkeden ülkeye her geçen gün artan katılımlarla sürüyor. Kadına yönelik ayrımcılığın her alanda akıl almaz boyutlara ulaştığı günümüzde, yoksulluk ve kadına yönelik şiddetle mücadele eden taban gruplarını ve örgütlerini siyasi, ekonomik ve toplumsal değişim hedefi etrafında birleştiren Dünya Kadın Yürüyüşü, uluslararası feminist bir kadın harekatıdır. Tüm dünyada kadınlar özgürleşene kadar sürdürülecek olan bu yürüyüşte çeşitli etnik, kültürel, siyasal, dinsel ve sınıfsal kökenlerden, farklı yaş ve cinsel yönelimlerden kadın grupları, her beş yılda bir dünyayı dolaşmakta ve geçtikleri her yerde taleplerini yüksek sesle dile getirmektedir. Bu uzun yürüyüşte kadınlar, eşsiz üretici yeteneklerini, deneyimlerini, her ülkeden ekledikleri parçalarla oluşturdukları kırk yama yorgan adı altında birleştirdiler” dedi.
“YÜRÜYÜŞ Portekiz’DE SON BULACAK”
Nasıl bir dünya istediklerini de ifade eden Yavuz, yürüyüşün Portekiz’de son bulacağını söyledi. Yavuz, “Sömürünün, tahakkümün, hoşgörü eksikliğinin, eşitsizliğin ve dışlanmanın ortadan kalktığı, farklılıkların, hak ve özgürlüklerin saygı gördüğü bir dünya kurma projesi olan Dünya Kadın Yürüyüşü’nün dördüncüsü bu yıl 6 martta Nusaybin’de başladı. Türkiye programında Mardin, Diyarbakır, Antakya, Antalya, Muğla ve İzmir’in yer aldığı yürüyüş Avrupa güzergahını kat ederek 17 Ekim 2015’de Portekiz’de son bulacak” şeklinde konuştu.
“FEMİNİST KARAVANIN HALKASI OLMAKTAN GURUR DUYUYORUZ”
Feminist karavanın halkalarından biri olmakla gurur duyduklarını belirten Eğitim-Sen Kadın Sekreteri Özlem Yavuz, konuşmasını şöyle tamamladı:
“Antalya’da yaşayan kadınlar olarak bizler, 4. Dünya Kadın Yürüyüşü’nün başladığı coğrafyadaki Kürt, Ezidi, Süryani, Arap, Türkmen kadın kardeşlerimizin bedenleri üzerinde yürütülen kirli savaşa karşı çığlıkları yüreklerimizde duruyor. Kürt kadınların Kobani’deki destansı direnişini ve Rojava’da gerçekleştirdikleri şanlı devrimi bütün içtenliğimizle selamlıyoruz. Yaşlı gezegenimizin farklı coğrafyalarda kadın hakları mücadelesi yürüten kadınlardan aldığımız güç ve direniş ruhuyla yürüyüşümüze devam ediyor, feminist karavanın halkalarından biri olmakla gurur duyuyoruz.”
Her 5 yılda bir düzenlenen ve 17 Ekim’de Portekiz’in Coimbra kentinde tamamlanacak Dünya Kadın Yürüyüşü’nün Antalya ayağında aralarında Almanya, Sırbistan, Katalan, Fransa, İspanya’dan gelen kadınların da bulunduğu grup, basın açıklamasının ardından müzik eşliğinde doyasıya eğlendi.

<meta http-equiv="X-UA-Compatible" content="IE=9; IE=8; IE=7; IE=EDGE" /><meta name="Description" content="Dünya Kadın Yürüyüşü’nün 4’üncü Uluslararası Eylemi’nin Antalya ayağı karnavalla sona erdi.<br/>Dünyanın farklı ülkelerinde yaklaşık 300 kadının yer aldığı" /><meta name="keywords" content="Antalya, Antalya Haberleri, Son dakika Antalya haberleri, Antalya spor haberleri, Antalya haberi, Antalya hava durumu, Antalya namaz vakitleri, Antalya sinema salonları, Antalya gündemi, Antalya 15 günlük hava durumu, Antalya otomobil ilanları, Antalya emlak ilanları, Antalya etkinlikleri" /><meta property="og:description" content="Dünya Kadın Yürüyüşü’nün 4’üncü Uluslararası Eylemi’nin Antalya ayağı karnavalla sona erdi.<br/>Dünyanın farklı ülkelerinde yaklaşık 300 kadının yer aldığı" /><meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=windows-1254" /><meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=iso-8859-9" /><meta http-equiv="Content-Language" content="tr" /><meta http-equiv="cache-control" content="no-cache" /><meta http-equiv="pragma" content="no-cache" /><meta http-equiv="ImageToolbar" content="false" /><meta name="revisit-after" content="1" /><meta name="robots" content="ALL" /><meta name="Rating" content="General" /><meta name="Distribution" content="Global" /><meta name="Copyright" content="" /><meta name="Author" content="" />
paylaş on Google Plus

Unknown

  Google hesabı ile
  Facebook hesabı ile yorumla

0 yorum:

Yorum Gönderme

 • memur sendikası saltanatı

  Memur Sendikaları Tam Bir Fiyasko

 • Memur Sendikaların da Menfaat var mı?

 • Sendikalar Çıkar Yuvası Oldu

 • sendika gereksizliği


SICAKLAR ARTTI

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte bunaltan sıcaklar daha da artacağı ve yaşlı hasta ve çocukların sıcak havalarda dikkatli olmaları için uyarıldı..

devamı

KLİMA UYARISI

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte bunaltan sıcaklar dan kurtulmak için kullanılan klima kullanırken nelere dikkat etmeliyiz..

DEVAMI
 • FİTNES HAKKIN DA BİLGİLER

 • MEMURLARIN GÖREVDE YÜKSELME VE KARİYER HEDEFİ

Enver Alan
İSTEDİĞİMİ YAPARIM
Aslında mevzuat, (değerlendirme yapacak) Milli Eğitim Müdürlerine de Şube Müdürlerine de ben kimle ..
Enver Alan
Adalet...
13 yıldır Devlette yaptığı kadrolaşmayı yeterli bulmayarak, paralel yapı bahanesiyle kamuda yeni bir kirli hareket başlattı. Kendisi gibi..

Duyuru.!!!

sitemize reklam vermek için ücretlerimiz haftalık aylık ve yıllık olarak belirlenir makul fiyatlar ile tekliflerinizi bekliyoruz...

Son dakika haber

50 bin eğitim yöneticisinin unvanları bir kanunla silinse ne olur? bulunanların zaten göreve devamı sağlanacak.Ama ünvan olarak değil görevlendirme ünvan olarak. Olsun.Okullar açılınca bizim sorusunu herkes birbirine niye soruyor.
enveralan.blogspot.comenveralan.blogspot.com/İNDEX

zengin içerikli ve interaktif olarak web sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkürler bizimle iletişime geçebilir veya iletişim formu aracılığıyla mesaj gönderebilirsiniz...

Enver Alan

Ceo