adıyaman Gönül Elçileri Derneği Başkanı Beyhan Demirtaş, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle BSR Merkezi, Kadın Sığınma Evine ziyaret ~ Enver Alan

sadece aylık 100 tl ye reklamınızı bu alana verebilirsiniz.. iletişim için bize ulaşın.

 • Resmin tanımı Başbakan davutoğlu
 • rnek yazı Tayyip Erdoğan
 • yandaş medya bal tutan parmağını yalar
 • Google'dan kontakt lens kamera Günün yazısı
 • amerikanın keşfi amerikayı kim keşfetti
 • bedelli askerlik bedelli askerlik
 • cem evleri cem evlerinin giderleri
 • küresel ısınma küresel ısınma
 • cumhurbaşkanlığı sarayı cumhurbaşkanlığı sarayı
 • integram zenginleri integramdan para kazananlar
 • öğrenci haberi validen öğretmene ziyaret
 • karşıkyaka yaralama haberi karşıkyaka yaralama haberi
 • sivasta kaza sivasta kaza
 • doktor hemşire haberi doktor hemşire bir birini suçladı
 • MEB ŞURASI Milli Eğitim Şurası
 • Google'dan kontakt lens kamera Google'dan kontakt lens kamera
 • pramier lig yayın hasılatı pramier lig yayın hasılatı
 • Google'dan kontakt lens kamera Işid saldırdı
 • Google'dan kontakt lens kamera Google'dan kontakt lens kamera
 • Google'dan kontakt lens kamera Google'dan kontakt lens kamera
 • Google'dan kontakt lens kamera Google'dan kontakt lens kamera
 • Google'dan kontakt lens kamera Google'dan kontakt lens kamera
HABER HABER

adıyaman Gönül Elçileri Derneği Başkanı Beyhan Demirtaş, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle BSR Merkezi, Kadın Sığınma Evine ziyaret

Vali Mahmut Demirtaş’ın eşi, adıyaman Gönül Elçileri Derneği Başkanı Beyhan Demirtaş, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle BSR Merkezi, Kadın Sığınma Evinde bulunan bayanlar ile Kadın Doğum Hastanesini ziyaret ederek hastalara ve çalışan bayanlara kırmızı ve beyaz karanfil dağıttı. İlk olarak Bakım ve Sosyal Rehabilitasyon Merkezi (BSRM)’de kalan bayanları ziyaret eden Beyhan Demirtaş, bakım merkezinde açılan el işi kurslarına devam eden kadınlarla sohbet ederek 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutladı, karanfil dağıttı. Ailelerinin ve eşlerinin uyguladığı şiddetten kaçarak kadın sığınma evine yerleşen bayanları ziyaret eden Beyhan Demirtaş, burada hayatlarında yeni bir sayfa açan 13 kadın ve çocuklarıyla bir araya geldi. Kadınlara yakın ilgi göstererek, hepsinin hayat hikâyesini ve derdini tek tek dinleyen Beyhan Demirtaş, kadınların anlattıkları karşısında zaman zaman duygulu anlar yaşadı.
Adıyaman Kadın Sığınma Evine yerleşen F.D. isimli bayan, Türkçe, Kürtçe ve Arapça olmak üzere 3 dilde verdiği mesajla kadına yönelik şiddeti kınadı. Kocasından gördüğü şiddet nedeniyle kulak zarının patladığını ve evini terk etmek zorunda kaldığını belirten F.D. “Kocam ve çocuklarım bana her gün şiddet uyguluyordu. En son uyguladıkları şiddet sonucu iki elim kırıldı, dört saat ameliyatta kaldım. Annemin ölümünü bile sonradan duydum. Cenazesine bile katılamadım. Şu an bir oğlum askerde onun dönüşünü bekliyorum. Torunlarımı ve çocuklarımı çok özledim. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle bir kez daha herkese sesleniyorum. Kadınlarınıza, kızlarınıza ve çocuklarınıza baskı ve şiddet uygulamayın. Herkes eşiyle ve çocuklarıyla olan sorunlarını barışçıl bir şekilde çözsün. Kadınlara yazıktır, günahtır. Ortada çocuklarımız perişan oluyor. Şu an kaldığımız sığınma evinde devletimiz bize her türlü imkanı sağlıyor ve tüm ihtiyaçlarımız gideriliyor. Bize bakmakla görevli olan personel ve yöneticilerimizin bize yaklaşımı çok iyi ancak, çocuklarımı ve torunlarımı çok özledim.”
Bir çocuk annesi olan B.Ç. de, gözyaşları içerisinde hayat hikâyesini anlattı. Evden kaçarak evlendiğini ve daha sonra eşinden her gün şiddet görerek evini terk etmek zorunda kaldığını belirten B.Ç., “Kocamdan gördüğüm şiddet nedeniyle çocuğum üç aylıkken evi terk ettim. Şu an çocuğum bir buçuk yaşında. Evden kaçmam nedeniyle annem ve ailem beni kabul etmiyor. Annemi ve kardeşlerimi çok özledim. Tek dileğim ailemin beni kabul etmesidir” dedi.
Kadın Sığınma Evinde kalan bir diğer şiddet mağduru M.D. ise, “Eşim televizyonda kadın cinayetlerini gördükçe beni tehdit ediyordu. Her gün bana senin de sonun böyle olacak ve bende seni böyle yapacağım diyordu. Ben ise, sadece erkek kadını değil, kadında erkeği öldürebilir diye cevap veriyordum. Televizyonlarda kadın ölümleri ve kadına uygulanan şiddet içerikli haberlerin yayınlanmamasını istiyorum" diye konuştu. Çok acılar çektiğini anlatan M.D, sözlerini şöyle sürdürdü: "Dört çocuk büyüttüm ama çocuklarım maalesef annelerine sahip çıkamadı. Kaldı ki tüm bu acılara hep çocuklarım için katlanıyordum. Ama çocuklarımız da bize sahip çıkmadıkça bizim sonumuz ne olacak? Bana bunları yapanları Allah’a havale ediyorum. Sağolsun devletimiz bize sahip çıktı ve bize burada her türlü imkân sunuluyor. Allah devletimize zeval vermesin.”
Kadın Sığınma Evi ziyareti sonrası Kadın Doğum Hastanesine geçerek bayan personel ve hasta kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutlayan Beyhan Demirtaş, hemşirelere ve hasta kadınlara karanfil dağıttı.
8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle kadına yönelik şiddetin son bulmasını isteyen Beyhan Demirtaş, şunları söyledi: “Aile kurumunun temel taşı kadındır. Kadının ihmal edildiği bir toplumun varlığını sağlıklı bir şekilde sürdürmesi düşünülemez. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle BSRM Merkezi, Kadın Sığınma Evi ile Kadın Doğum Hastanemizi ziyaret ettik. Bu önemli günde umuda dair, en güzel şeyin yeni bir hayat olduğunu düşündüğümüz için bugünü annelerimizle geçirmek istedim. Bir hadis-i şerifte bile ’cennet annelerin ayaklarının altındadır’ buyurmaktadır. Bu vesileyle tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum.”
paylaş on Google Plus

Unknown

  Google hesabı ile
  Facebook hesabı ile yorumla

0 yorum:

Yorum Gönderme

 • memur sendikası saltanatı

  Memur Sendikaları Tam Bir Fiyasko

 • Memur Sendikaların da Menfaat var mı?

 • Sendikalar Çıkar Yuvası Oldu

 • sendika gereksizliği


SICAKLAR ARTTI

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte bunaltan sıcaklar daha da artacağı ve yaşlı hasta ve çocukların sıcak havalarda dikkatli olmaları için uyarıldı..

devamı

KLİMA UYARISI

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte bunaltan sıcaklar dan kurtulmak için kullanılan klima kullanırken nelere dikkat etmeliyiz..

DEVAMI
 • FİTNES HAKKIN DA BİLGİLER

 • MEMURLARIN GÖREVDE YÜKSELME VE KARİYER HEDEFİ

Enver Alan
İSTEDİĞİMİ YAPARIM
Aslında mevzuat, (değerlendirme yapacak) Milli Eğitim Müdürlerine de Şube Müdürlerine de ben kimle ..
Enver Alan
Adalet...
13 yıldır Devlette yaptığı kadrolaşmayı yeterli bulmayarak, paralel yapı bahanesiyle kamuda yeni bir kirli hareket başlattı. Kendisi gibi..

Duyuru.!!!

sitemize reklam vermek için ücretlerimiz haftalık aylık ve yıllık olarak belirlenir makul fiyatlar ile tekliflerinizi bekliyoruz...

Son dakika haber

50 bin eğitim yöneticisinin unvanları bir kanunla silinse ne olur? bulunanların zaten göreve devamı sağlanacak.Ama ünvan olarak değil görevlendirme ünvan olarak. Olsun.Okullar açılınca bizim sorusunu herkes birbirine niye soruyor.
enveralan.blogspot.comenveralan.blogspot.com/İNDEX

zengin içerikli ve interaktif olarak web sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkürler bizimle iletişime geçebilir veya iletişim formu aracılığıyla mesaj gönderebilirsiniz...

Enver Alan

Ceo