bitlis ahlat suriyeli imam ~ Enver Alan

sadece aylık 100 tl ye reklamınızı bu alana verebilirsiniz.. iletişim için bize ulaşın.

 • Resmin tanımı Başbakan davutoğlu
 • rnek yazı Tayyip Erdoğan
 • yandaş medya bal tutan parmağını yalar
 • Google'dan kontakt lens kamera Günün yazısı
 • amerikanın keşfi amerikayı kim keşfetti
 • bedelli askerlik bedelli askerlik
 • cem evleri cem evlerinin giderleri
 • küresel ısınma küresel ısınma
 • cumhurbaşkanlığı sarayı cumhurbaşkanlığı sarayı
 • integram zenginleri integramdan para kazananlar
 • öğrenci haberi validen öğretmene ziyaret
 • karşıkyaka yaralama haberi karşıkyaka yaralama haberi
 • sivasta kaza sivasta kaza
 • doktor hemşire haberi doktor hemşire bir birini suçladı
 • MEB ŞURASI Milli Eğitim Şurası
 • Google'dan kontakt lens kamera Google'dan kontakt lens kamera
 • pramier lig yayın hasılatı pramier lig yayın hasılatı
 • Google'dan kontakt lens kamera Işid saldırdı
 • Google'dan kontakt lens kamera Google'dan kontakt lens kamera
 • Google'dan kontakt lens kamera Google'dan kontakt lens kamera
 • Google'dan kontakt lens kamera Google'dan kontakt lens kamera
 • Google'dan kontakt lens kamera Google'dan kontakt lens kamera
HABER HABER

bitlis ahlat suriyeli imam

bitlis ahlat suriyeli imam Suriyeli imama kucak açtılarBitlis’in Ahlat ilçesindeki Akkoyunlu Camisi’nde görev yapan imam Mehmet Bektaş’ın öncülüğünde ‘kardeş imam’ olarak Suriye’nin Halep şehrinden gelen İbrahim El Abdullah sıcak bir ilgiyle karşılaştı. 34 yaşında evli ve dört çocuk babası İbrahim El Abdullah, cami imam hatibi Mehmet Bektaş ve cemaatin destekleriyle tüm masrafları karşılanarak Ahlat’a yerleşti. Ahlat’ta kendilerine tahsis edilen kaloriferli evde ailesiyle yaşayan Suriyeli İbrahim’in, yiyecek ve giyecek gibi ihtiyaçları karşılandı. Çocuklarının şimdilik ilçedeki bir okulda misafir öğrenci olarak eğitim aldıkları belirtilirken, İbrahim ise ‘kardeş imam’ olduğu için 5 vakit camiye gelerek bazen imamlık bazen de müezzinlik yapıyor.
Akkoyunlu Camisi İmamı Mehmet Bektaş, Suriye’de yaşanan savaştan çok etkilendiklerini belirterek tüm masrafları karşılanmak üzere Suriye’den bir imamı ailesiyle birlikte talep ettiklerini söyledi. Kardeş okul, kardeş şehir olduğu gibi Suriyeli bir kardeş imam isteklerinin olumlu yanıt bulduğunu belirten Bektaş, şöyle konuştu: “Orta Doğu’da, bilhassa Suriye’de cereyan eden bu hadiselerden oldukça etkilendik. Müslüman olarak oradaki Müslüman kardeşlerimizin mağdur ve mazlum duruma düşmeleri bizleri derinden yaralamıştır. Buna karşılık ne yapabiliriz düşüncesiyle bir imam olarak Suriye’deki bir imam kardeşimize yardımcı olabilir miyiz diye düşündük. Sonra Suriye’den bir imam ve ailesinin gelmesini talep ettik. Oradan bize bir imamı ailesiyle birlikte gönderdiler. Biz de burada imam kardeşimize ve ailesine uygun bir ev tahsis ettik. Yiyeceği, içeceği ile birlikte gerekli eşyalarını ayarladık."
Misafir imamın resmi işlemlerini ve sağlık kontrollerini yaptırdıklarını anlatan Bektaş, sözlerini şöyle sürdürdü: "Şu an misafir olarak Ahlat’ta ikamet ediyor. Camiye de gelerek bizlere yardımcı oluyor. Camiye gelen öğrencilere ders veriyor. Dini konularda beraberiz. İnşallah bu manada kendilerine gerekli vazifemizi yaptığımızı düşünüyoruz. Cenab-ı Allah onları da kısa zamanda yurtlarına, vatanlarına kavuşmayı ve bu savaştan kurtulmayı nasip etsin. Biz bu arkadaşımızın masraflarını cemaat olarak üstlendik. İnşallah burada kaldığı müddetçe de kendilerine bu konuda yardımcı olacağız. Kardeş şehir, kardeş okul olduğu gibi kardeş imam da olsun istedik. Bundan dolayı Suriye’nin Halep şehrinden bir imamı ailesiyle birlikte talep ettik. Belki bundan dolayı bir nebzede olsa sorumluluğumuzu yerine getirmiş oluruz. Aksi takdirde bu duruma seyirci kalmak bizleri bu mesuliyetten kurtarmaz. İmam kardeşimiz İbrahim evli ve dört çocuk babasıdır. Misafirimiz olan İbrahim, Ahlat’a gelir gelmez ilk olarak sağlık ocağına götürerek gerekli aşılarını yaptırdık. Sonra emniyete giderek resmi kayıt işlemlerini yaptırarak kimliklerini aldık. Resmi işlemlerimizin ardından İbrahim’in çocuklarının eğitim öğretimden geri kalmamaları için Yunus Ensari İlköğretim Okulu’na misafir öğrenci olarak gitmeleri hususunda gerekli işlemlerini yaptırdık. Son olarak İbrahim ve ailesine kaloriferli bir ev kiralayarak bütün eşyalarını, yiyecek ve giyeceklerini tedarik ettik. Bu durum Suriyeli ailenin de hoşuna gitti. Ahlat’a geldiklerine, yakın bir ilgiyle karşılaşmalarına ve en önemlisi savaştan kaçarak bomba sesleri duymadıkları için çok mutlu olduklarını bizlere sürekli söylüyorlar. Temennimiz, bu muhacir kardeşlerimize ensar kardeş olabilmektir.”
Suriyeli imam İbrahim El Abdullah ise, Ahlat’a geldiğine ve yakın ilgi görmesine mutlu olduklarını belirterek, “Ahlat çok güzel bir yer. Bize gereken yardımı yaptılar. Onlar bir ensar olarak biz de muhacir kardeşler olarak inşallah bu manayı yaşayacağız. Bu ilgiyi gördük. Allah yardımcı olanlardan razı olsun” diye konuştu.
Cami cemaatinden 76 yaşındaki Ahmet Adıyaman ise, Suriyeli imam hakkındaki görüşlerini bildirirken duygulu anlar yaşadı. Ahmet Adıyaman, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu savaş dolayısıyla cami hocamızın vasıtasıyla gelen İbrahim El Abdullah’tan çok memnunuz. 5 vakit namazı beraber kılıyoruz. İbrahim ezan okuyor, kamet getirip namaz kıldırıyor. Kendisinden memnunuz. İbrahim’in Arapça yaptığı dua bana çok tesir ediyor. Cami imam hatibimizden de yardımlarından ötürü Allah razı olsun. Suriyeli imam kardeşine her konuda yardımcı oluyor. Suriyeli İbrahim hocayı kendi kardeşimizden ayırt etmiyoruz. Bazen oradaki savaş halini anlatınca çok duygulanıyoruz. Bu nedenle yanımızda bir kardeş olarak bağrımıza bastık.
paylaş on Google Plus

Unknown

  Google hesabı ile
  Facebook hesabı ile yorumla

0 yorum:

Yorum Gönderme

 • memur sendikası saltanatı

  Memur Sendikaları Tam Bir Fiyasko

 • Memur Sendikaların da Menfaat var mı?

 • Sendikalar Çıkar Yuvası Oldu

 • sendika gereksizliği


SICAKLAR ARTTI

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte bunaltan sıcaklar daha da artacağı ve yaşlı hasta ve çocukların sıcak havalarda dikkatli olmaları için uyarıldı..

devamı

KLİMA UYARISI

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte bunaltan sıcaklar dan kurtulmak için kullanılan klima kullanırken nelere dikkat etmeliyiz..

DEVAMI
 • FİTNES HAKKIN DA BİLGİLER

 • MEMURLARIN GÖREVDE YÜKSELME VE KARİYER HEDEFİ

Enver Alan
İSTEDİĞİMİ YAPARIM
Aslında mevzuat, (değerlendirme yapacak) Milli Eğitim Müdürlerine de Şube Müdürlerine de ben kimle ..
Enver Alan
Adalet...
13 yıldır Devlette yaptığı kadrolaşmayı yeterli bulmayarak, paralel yapı bahanesiyle kamuda yeni bir kirli hareket başlattı. Kendisi gibi..

Duyuru.!!!

sitemize reklam vermek için ücretlerimiz haftalık aylık ve yıllık olarak belirlenir makul fiyatlar ile tekliflerinizi bekliyoruz...

Son dakika haber

50 bin eğitim yöneticisinin unvanları bir kanunla silinse ne olur? bulunanların zaten göreve devamı sağlanacak.Ama ünvan olarak değil görevlendirme ünvan olarak. Olsun.Okullar açılınca bizim sorusunu herkes birbirine niye soruyor.
enveralan.blogspot.comenveralan.blogspot.com/İNDEX

zengin içerikli ve interaktif olarak web sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkürler bizimle iletişime geçebilir veya iletişim formu aracılığıyla mesaj gönderebilirsiniz...

Enver Alan

Ceo