ali babacan, fed, kararları bizi bağlamaz ~ Enver Alan

sadece aylık 100 tl ye reklamınızı bu alana verebilirsiniz.. iletişim için bize ulaşın.

 • Resmin tanımı Başbakan davutoğlu
 • rnek yazı Tayyip Erdoğan
 • yandaş medya bal tutan parmağını yalar
 • Google'dan kontakt lens kamera Günün yazısı
 • amerikanın keşfi amerikayı kim keşfetti
 • bedelli askerlik bedelli askerlik
 • cem evleri cem evlerinin giderleri
 • küresel ısınma küresel ısınma
 • cumhurbaşkanlığı sarayı cumhurbaşkanlığı sarayı
 • integram zenginleri integramdan para kazananlar
 • öğrenci haberi validen öğretmene ziyaret
 • karşıkyaka yaralama haberi karşıkyaka yaralama haberi
 • sivasta kaza sivasta kaza
 • doktor hemşire haberi doktor hemşire bir birini suçladı
 • MEB ŞURASI Milli Eğitim Şurası
 • Google'dan kontakt lens kamera Google'dan kontakt lens kamera
 • pramier lig yayın hasılatı pramier lig yayın hasılatı
 • Google'dan kontakt lens kamera Işid saldırdı
 • Google'dan kontakt lens kamera Google'dan kontakt lens kamera
 • Google'dan kontakt lens kamera Google'dan kontakt lens kamera
 • Google'dan kontakt lens kamera Google'dan kontakt lens kamera
 • Google'dan kontakt lens kamera Google'dan kontakt lens kamera
HABER HABER

ali babacan, fed, kararları bizi bağlamaz

Fed’in kararlarının Türkiye açısından korku yaratmadığını belirten Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, “Türkiye her türlü karar karşısında hazırlıklı" dedi.


Fed’in kararlarının korku yaratmadığını belirten Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, “Sadece hazırlıklı olmamız gereken hava şartlarıdır. Türkiye her türlü karar karşısında hazırlıklı" dedi.

Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, AA Editör Masası'nda yaptığı açıklamada, ABD Merkez Bankası’nın (Fed) faiz kararında işsizlik ve enflasyon konularında tereddüde düştüğünü belirterek, ABD'de iş gücü piyasasındaki gelişmelerin kötü seyrettiğini ifade etti.

Fed'in faiz artırımına başlamak için işsizliğin yüzde 6'ya düşmesini beklediğini anımsatan Babacan, ülkede işsizlikle beraber iş gücüne katılım oranının da hızla düştüğüne işaret etti. Babacan, bu tablonun aksine Türkiye'de çalışan sayısının hızla arttığını, işsizlikte ise küçük artışlar yaşandığını söyledi.

Türkiye'nin Fed'in alacağı her türlü karar karşısında hazırlıklı olduğunu vurgulayan Babacan, şunları kaydetti: "Bir gemiyle yola çıktığınızda deniz her zaman durgun olmaz. Gemi sağlamsa, mürettebat işini biliyorsa, kaptan işini biliyorsa, denizde dalga da olsa, fırtına da olsa o gemi hedefine ulaşır. Biz, Türkiye olarak gemimizi güçlendirdik, sağlamlaştırdık. Deneyimli ekipler çok şükür işin başında. Dolayısıyla ABD Merkez Bankası’nın kararları bizim için bir korku değil, sadece hazırlıklı olmamız gereken hava şartlarıdır." Fed'in kararlarıyla ilgili tahmin yapmanın zorluğuna dikkati çeken Babacan, faiz artırma kararının 2015'in ikinci yarısında olabileceğini ifade etti.

Babacan, Fed'in para politikası kurulu üyelerinin konuya ilişkin birbirinden çok farklı yorumlar yaptığını belirterek, "Biz tahmin yapmak ve ona göre hareket etmek yerine her türlü senaryoyu önümüze koyuyor, bunlara göre hazırlık yapıyoruz" dedi.

“TÜRKİYE BU OLUŞUMDA YER ALMALI”
Transatlantik Ticaret ve Yatırım Ortaklığı (TTIP) konusundaki gelişmeleri de değerlendiren Babacan, Türkiye'nin bir şekilde bu oluşumun içinde yer alması gerektiğini söyledi.

Babacan, Türkiye'nin üyesi bulunduğu Gümrük Birliği'nin sadece sanayi ürünlerini kapsadığına, AB ile ABD arasında müzakereleri devam eden TTIP anlaşmasının ise hizmetleri, kamu alımlarını, sanayi ve gıda ürünlerini içerdiğine dikkati çekti.

Gümrük Birliği'nin kapsamını artırmak ve TTIP anlaşmasına dahil olmak için çalışmalar yaptıklarını belirten Babacan, şöyle konuştu: "Bunun iki ayrı metodu var: Birincisi, bu anlaşmayı AB ile ABD yapsın, biz de ABD ile ayrı bir serbest ticaret anlaşması yapalım. İkinci ve belki daha üzerinde durulması gereken metot ise AB'ye üye 28 ülkeye ek 29. ve 30. ülke olarak Türkiye'nin ve İsviçre'nin o grupta yerini alması. Her iki alternatif üzerinde de Dışişleri Bakanlığımız, Avrupa Birliği Bakanlığımız, Ekonomi Bakanlığımız çalışıyor. Bu yapıların mutlaka içinde olmamız gerekiyor. G20 dönem başkanı olarak da bu tür anlaşmaları destekliyoruz. Ülkeler arasında ticaretin serbestleşmesi, kolaylaşması, insanların, ürünlerin, sermayenin bir ülkeden diğer bir ülkeye daha kolay hareket etmesi bizim temel ekonomi felsefemiz."
"LİDERLER ZİRVESİ DÜZENLEYECEĞİZ"
Babacan, G20 dönem başkanlığı sürecine ilişkin değerlendirmesinde, Türkiye'nin bu onurlu görev ile dünya ekonomi ve finans gündemini belirleyici konuma yükseldiğini ifade etti.

Kasım ayında G20 Liderler Zirvesi düzenleyeceklerini bildiren Babacan, problemlerin çözümü ve risklerin büyümemesi için liderlerin iradesinin gerekli olduğunu kaydetti. Babacan, G20'nin daimi sekreteryası olmasını ısrarla savunduklarını ancak bunun için tüm üye ülkelerin onayının gerektiğini belirterek, "Bana göre G20'nin tabiatında siyasi konular var. G20'nin doğasında bir sekretarya, kalıcı bir yapı var. Bu, bugün olmazsa, yarın olacak" diye konuştu.

G20'nin dünya nüfusunun 3'te 2'sini, dünya ticaretinin yüzde 75'ini, dünya ekonomisinin de yüzde 85'ini temsil ettiğine dikkati çeken Babacan, ekonomi dışındaki konuların ele alınmasının G7 ve P5 gibi başka yapılarda söz sahibi ülkeleri rahatsız ettiğini ifade etti.

Üye ülkelerin yaklaşık bin reform taahhüdü verdiğini belirten Babacan, bununla ilgili takip mekanizması kurduklarını dile getirdi.

Söz konusu reformların büyüme üzerindeki etkisini IMF ve OECD'nin hesaplayacağını anlatan Babacan, reformların tamamı gerçekleştiğinde 5 yıl içerisinde artı 2,1'lik bir büyüme olacağını kaydetti.

Babacan, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Davos Zirvesi'ne G20 Dönem Başkanı sıfatıyla katılacağını belirterek, toplantının Türkiye'nin politikalarını anlatmak için önemli bir fırsat olduğunu söyledi.
paylaş on Google Plus

Unknown

  Google hesabı ile
  Facebook hesabı ile yorumla

0 yorum:

Yorum Gönderme

 • memur sendikası saltanatı

  Memur Sendikaları Tam Bir Fiyasko

 • Memur Sendikaların da Menfaat var mı?

 • Sendikalar Çıkar Yuvası Oldu

 • sendika gereksizliği


SICAKLAR ARTTI

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte bunaltan sıcaklar daha da artacağı ve yaşlı hasta ve çocukların sıcak havalarda dikkatli olmaları için uyarıldı..

devamı

KLİMA UYARISI

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte bunaltan sıcaklar dan kurtulmak için kullanılan klima kullanırken nelere dikkat etmeliyiz..

DEVAMI
 • FİTNES HAKKIN DA BİLGİLER

 • MEMURLARIN GÖREVDE YÜKSELME VE KARİYER HEDEFİ

Enver Alan
İSTEDİĞİMİ YAPARIM
Aslında mevzuat, (değerlendirme yapacak) Milli Eğitim Müdürlerine de Şube Müdürlerine de ben kimle ..
Enver Alan
Adalet...
13 yıldır Devlette yaptığı kadrolaşmayı yeterli bulmayarak, paralel yapı bahanesiyle kamuda yeni bir kirli hareket başlattı. Kendisi gibi..

Duyuru.!!!

sitemize reklam vermek için ücretlerimiz haftalık aylık ve yıllık olarak belirlenir makul fiyatlar ile tekliflerinizi bekliyoruz...

Son dakika haber

50 bin eğitim yöneticisinin unvanları bir kanunla silinse ne olur? bulunanların zaten göreve devamı sağlanacak.Ama ünvan olarak değil görevlendirme ünvan olarak. Olsun.Okullar açılınca bizim sorusunu herkes birbirine niye soruyor.
enveralan.blogspot.comenveralan.blogspot.com/İNDEX

zengin içerikli ve interaktif olarak web sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkürler bizimle iletişime geçebilir veya iletişim formu aracılığıyla mesaj gönderebilirsiniz...

Enver Alan

Ceo