Roboski katliamının yıl dönümü nedeni ile eylem ve açıklama yapıldı ~ Enver Alan

sadece aylık 100 tl ye reklamınızı bu alana verebilirsiniz.. iletişim için bize ulaşın.

 • Resmin tanımı Başbakan davutoğlu
 • rnek yazı Tayyip Erdoğan
 • yandaş medya bal tutan parmağını yalar
 • Google'dan kontakt lens kamera Günün yazısı
 • amerikanın keşfi amerikayı kim keşfetti
 • bedelli askerlik bedelli askerlik
 • cem evleri cem evlerinin giderleri
 • küresel ısınma küresel ısınma
 • cumhurbaşkanlığı sarayı cumhurbaşkanlığı sarayı
 • integram zenginleri integramdan para kazananlar
 • öğrenci haberi validen öğretmene ziyaret
 • karşıkyaka yaralama haberi karşıkyaka yaralama haberi
 • sivasta kaza sivasta kaza
 • doktor hemşire haberi doktor hemşire bir birini suçladı
 • MEB ŞURASI Milli Eğitim Şurası
 • Google'dan kontakt lens kamera Google'dan kontakt lens kamera
 • pramier lig yayın hasılatı pramier lig yayın hasılatı
 • Google'dan kontakt lens kamera Işid saldırdı
 • Google'dan kontakt lens kamera Google'dan kontakt lens kamera
 • Google'dan kontakt lens kamera Google'dan kontakt lens kamera
 • Google'dan kontakt lens kamera Google'dan kontakt lens kamera
 • Google'dan kontakt lens kamera Google'dan kontakt lens kamera
HABER HABER

Roboski katliamının yıl dönümü nedeni ile eylem ve açıklama yapıldı

Roboski katliamının yıl dönümü nedeni ile eylem ve açıklama yapıldı
Demokratik Yurtsever Öğrenci Meclisi, Roboski katliamı, HDP Kadıköy, Altıyol Meydanı, HDP Ümraniye, Roboski katliamının yıl dönümü, Ümraniye Meydanı, HDP Beyoğlu, Halkların Demokratik Kongresi, Buca HDP, İzmir HDP örgütü, ankara HDP örgütü, Antep Emek Demokrasi Güçleri, HDP, EMEP, ESP, ÖSP, İHD, KESK, YSGP, SYKP, il örgütleri, eylem haberi haberleri, <!-- All in One SEO Pack 2.1.3 by Michael Torbert of Semper Fi Web Design[-1,-1] --><br /> <meta content='Demokratik Yurtsever Öğrenci Meclisi, Roboski katliamı, HDP Kadıköy, Altıyol Meydanı, HDP Ümraniye, Roboski katliamının yıl dönümü, Ümraniye Meydanı, HDP Beyoğlu, Halkların Demokratik Kongresi, Buca HDP, İzmir HDP örgütü, ankara HDP örgütü, Antep Emek Demokrasi Güçleri, HDP, EMEP, ESP, ÖSP, İHD, KESK, YSGP, SYKP, il örgütleri, eylem haberi haberleri, , ' name='description'/><br /> <meta content='Demokratik Yurtsever Öğrenci Meclisi, Roboski katliamı, HDP Kadıköy, Altıyol Meydanı, HDP Ümraniye, Roboski katliamının yıl dönümü, Ümraniye Meydanı, HDP Beyoğlu, Halkların Demokratik Kongresi, Buca HDP, İzmir HDP örgütü, ankara HDP örgütü, Antep Emek Demokrasi Güçleri, HDP, EMEP, ESP, ÖSP, İHD, KESK, YSGP, SYKP, il örgütleri, eylem haberi haberleri, ' name='keywords'/><br /> <link href='http://enveralan.blogspot.com.tr/' rel='next'/><br /> <!-- /all in one seo pack -->Demokratik Yurtsever Öğrenci Meclisi (DEMYÖM), Roboski katliamının yıldönümü nedeni ile Kadıköy'de yürüyüş düzenledi. HDP Kadıköy İlçe Örgütü binası önünde bir araya gelerek, Kadıköy çarşısında yürüyüş gerçekleştiren gençler, buradan Altıyol Meydanı'na gelerek açıklama yapmak istedi. Bu sırada kendilerine hakaret eden ırkçı bir kişiye müdahale eden gençler, saldırganı alandan uzaklaştırırken, polis gençlere müdahale etti. Polisin plastik mermili müdahalesine taşlar ile karşılık veren gençler, bir süre çatıştıktan sonra dağıldı.
http://enveralan.blogspot.com.tr/search/keyword/en son dakika haber haberleri

ÜMRANİY’DE BASIN AÇIKLAMASI

HDP Ümraniye İlçe Örgütü, Roboski katliamının yıl dönümü nedeni ile Ümraniye Meydan'ında basın açıklaması gerçekleştirdi. "Roboski'nin hesabını soracağız, unutursak kalbimiz kurusun" yazılı pankartın açıldığı açıklamada, konuşan HDP İl Yöneticisi Recep Yılmaz, Roboski katliamının sorumlularının yargı önüne çıkarılması gerekirken, Roboski için adalet isteyen Roboskili ailelere davalar açıldığına dikkat çekti. Yılmaz, katliamın sorumluları olan asker, sivil, bürokrat ve siyasetçilerin halen korunduğuna işaret etti.

GAZİOSMANPAŞA'DA MEŞALELİ YÜRÜYÜŞ

HDP Gaziosmanpaşa İlçe Örgütü ise katliamın yıldönümü nedeniyle Karayolları'ndan Yeni Mahalle'ye meşaleli yürüyüş gerçekleştirdi. "Roboski'den Soma'ya hesap soracağız" yazılı pankartların açıldığı yürüyüşte, Roboski'de yaşamını yitiren 34 yurttaşın fotoğrafları ve PKK, KCK bayrakları taşındı. Sloganların atıldığı yürüyüşün ardından konuşan HDP Gaziosmanpaşa İlçe Eş Başkanı Yaşar Arat, sadece Roboski, Dersim ve Maraş'ın değil, iş cinayetleri ve kadın cinayetlerinin hesabı sorulmadan demokrasi, barış ve özgürlüğün sağlanamayacağının bilincinde olduklarını ifade etti. Açıklamanın ardından kitle sloganlar eşliğinde dağıldı.

SANCAKTEPE'DE GENİŞ KATILIMLI YÜRÜYÜŞ

Sancaktepe'de de HDP, ESP, DHF, AKA-DER, Partizan, Munzur Kültür Derneği ve EMEP'in de aralarında bulunduğu gruplar, Sarıgazi Cemevi önünde biraraya gelerek Demokrasi Caddesi'ne yürüyüş gerçekleştirdi. Sloganlarla yürüyen kitle, yürüyüşün sonunda Maraş ve Roboski'de katledilenler anısına saygı duruşunda bulundu. Yapılan açıklamada ise aynı devlet ve hükümet zihniyetinin Kobani'de IŞİD çetelerinin vahşetini açık bir şekilde desteklediğine dikkat çekti.

BEYOĞLU'NDA DA KİTLESEL YÜRÜYÜŞ

HDP Beyoğlu İlçe Örgütü ise Hacı Ahmet Parkı'ndan DBP il binasına yürüyüş düzenledi. "Ağıtlar Kürtçe olunca dünya sessiz kalıyor, Roboski için Adalet" pankartının açıldığı yürüyüşe katılan yüzlerce yurttaş sık sık, "Roboski' yi unutma, unutturma" ve "Katil devlet hesap verecek" sloganları attı. Yürüyüşün ardından kitle adına basın açıklamasını okuyan HDP Beyoğlu İlçe Eş Başkanı Rukiye Demir, "Roboski'nin sorumluları bulununcaya ve yargılanıncaya kadar tüm alanlarda mücadele vermeye devam edeceğiz" dedi.
http://enveralan.blogspot.com.tr/search/keyword/en son dakika eylem haberleri

Açıklamanın ardından eylem son buldu.

ANKARA’DA KATLİAM PROTESTOSU

Halkların Demokratik Kongresi (HDK), Roboski katliamının yıl dönümünde Yüksel Caddesi'nde açıklama düzenleyerek, faillerin açığa çıkarılmasını talep etti. "Zamanın durduğu acının derinleştirdiği yer Roboski'yi unutturmayacağız affetmeyeceğiz" pankartının açıldığı eylemde sık sık, "Roboski'nin hesabı sorulacak", "Kurdıstan gorıstan jı bo faşistan", "Şehîd namirin" sloganları atıldı. Burada konuşan HDK, Ankara Gençlik Meclisi Üyesi Alican Uçancan, Roboski katliamının üzerinden geçen 3 yıla rağmen katliamı yapan kişilerden hesabın sorulmadığını anımsattı.

AKP hükümetinin katliamın sorumlusu ve suç ortağı olduğuna vurgu yapan Uçancan, "Devleti, yaşananların bir katliam olduğunu kabul etmeye, sorumlu ve faillerin yargı önüne çıkarılması için üzerine düşen görevi yapmaya davet ediyoruz" dedi.

Öte yandan Tiyatroj ekibi de Roboski'yi anlatan tiyatro gösterimi düzenledi.

İZMİR'DEKİ ROBOSKİ ANMASINA POLİS SALDIRDI: 20 GÖZALTI

Roboski'de katledilenleri anmak amacıyla Buca'da HDP binası önünde düzenlenmek istenen etkinliğe müdahale eden polis, 20 kişiyi gözaltına aldı.

İzmir'in Buca ilçesinde Roboski'de katledilenleri anmak amacıyla çok sayıda yurttaş HDP Buca İlçe Örgütü önünde bir araya geldi. Grubun açıklama yapmasına engel olan polis, kitleye biber gazı ile müdahale etti. Müdahale sonucu 20 kişi gözaltına alınarak İzmir Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.

KARŞIKAYA METROSUNDA EYLEM
http://enveralan.blogspot.com.tr/search/keyword/Roboski katliamının yıl dönümü eylemleri

İzmir'de HDP Karşıyaka İlçe Örgütü öncülüğünde Karşıyaka Metro İstasyonu önünde bir araya gelen çok sayıda yurttaş, Çarşı girişine kadar yürüdü. Siyasi parti ve sivil toplum kuruluşları temsilcilerinin de katıldığı yürüyüşte, "Ji birkırına Roboski ihanet'e" ve "Roboskiyi unutmak ihanettir" yazılı pankartlar taşınarak, sık sık "Katil devlet Kürdistan'dan defol", "Roboski'nin hesabı sorulacak" ve "Anaların öfkesi katilleri boğacak" sloganları atıldı. Saygı duruşunda bulunulmasının ardından konuşan HDP üyesi Yağmur Çetindere, katliamın üzerinden 3 yıl geçmesine rağmen AKP hükümetinin, "Geçiş yoluydu, eylem istihbaratı vardı" diyerek katliamın üzerini kapatmaya çalıştığını belirterek, vahşetin üzerine kapatmaya çalışmanın insanlığa sığmadığını söyledi. Açıklama "Şehid namırın" sloganlarıyla sona erdi.

Öte yandan Menemen'in Asarlık Mahallesi'nde Roboski'de katledilenleri anmak amacıyla toplanan bir grup yurttaş, mahallede yürüyüş düzenlemek istedi. "Roboski katliamını unutma" pankartı ile yürüyüşe geçen gruba polis, gaz bombası ile müdahale etti. Kısa süreli gerginliğin ardından grup, "Roboski'yi unutma unutturma" sloganları ile eylemlerini sonlandırdı.

DTK’DEN ROBOSKİ AÇIKLAMASI

Roboski katliamının 3. yıldönümünde ilişkin yazılı açıklama yayınlayan Demokratik Toplum Kongresi (DTK) ise "Gezi, Lice, Cizre, Gever, Meskan bu süre zarfında birer Roboski provasına dönüştürülmek istendiğini görmekteyiz. 30 Aralık 2011'de 'Hiçbir devlet halkını bombalamaz! Geçmişte bu tür şeyler belki yapılmış olabilir. Ama bizim iktidarımızda böyle bir şey olmaz' diyen dönemin başbakanı R.Tayyip Erdoğan ve bugünün hükümeti 34 cana yağdırılan bombaları hala inkar etmektedir. Kürt halkının 34 gencecik evladı uçak bombaları ile param parça edilmiş ve Kürtlere karşı bir kez daha işlenen insanlık suçu inkar edilmektedir" ifadelerini kullandı.

'CİNAYETTE ADI GEÇENLER ÖDÜLLENDİRİLDİ'

"Roboski, devletin bugün Rojava sınır boyunda aleni yaptıklarının Qileban'da gizli yapılmasıdır. Roboski devamlı öldürme halinin en güncel adı ve sembolüdür. Roboskî katliamı, kendi vatandaşını düşman görmenin, nefretle bu düşman hukuku ile hareket ettiğinin göstergesidir. İşgal etme politikasıdır" açıklaması yapan DTK, sınırları kabul etmeyeceklerini, zorla asimile etmeye çalışmanın, sınırlar dayatarak gözdağı verildiği vurguladı. Nusaybin'de örülen duvarlar ile uzayan tellerin, Şırnak sınıra döşenen mayınlar ile Urfa Rojava sınırına koyulan kulelerin Roboski'nin birer devamı olduğu ve aynı zihniyetin sonucu olduğunun altını çizen DTK açıklamasında, "Bu katliam hala sessizliğini ve acısını korumaktadır! Çünkü gerçek anlamda başlatılan bir adli soruşturma olmadı! Askeri mahkeme ile 'çözüm' üretmek istenildi! Bu soykırım girişimine dair failler bilinmesine rağmen, uçakları kullananların kimlikleri ve emirleri verenlerin kayıtları açık olmasına rağmen halen tek bir kişi gözaltına alınmadı veya tutuklanmadı. Cinayette adı geçenler ödüllendirildi. Devlet acısı taze ailelere para vererek çözmek istedi. Bugün kendi çocukları ile adları her türlü yolsuzluk, kayırma ve haksızlığa bulaşmış olanların çözümü para vererek bulması ciddiyetsizliğin, insana değer vermemenin göstergesidir. İnsana değer değil fiyat biçenlerin ciddiyetsizliği hala günceldir" denildi.

‘ROBOSKÎ'NİN KATİLİ AKP’


http://enveralan.blogspot.com.tr/search/keyword/Roboski katliamının yıl dönümü

Antep Emek ve Demokrasi Güçleri, Roboskî katliamının 3'üncü yıl dönümüne ilişkin AKP Şahinbey İlçe binası önünde basın açıklaması gerçekleştirdi. Eski Adliye binası önünde bir araya gelen ve aralarında HDP, EMEP, ESP, ÖSP, İHD, KESK, YSGP, SYKP, Mücadele Birliği, Antep Platformu ve DBP'li temsilcilerin de bulunduğu yüzlerce kişi "Roboskî'yi unutmadık unutmayacağız" pankartı açarak, yürüyüşe geçti. Yürüyüş boyunca, "Katil devlet hesap verecek", "Roboskî'nin katili AKP devleti", "Faşizmi döktüğü kanda boğacağız", "Bijî berxwedana Kobanê", "Bijî berxwedana YPG'ê" sloganları atan kitle, Roboskî katliamını zılgıt, ıslık ve alkışlarla protesto etti. AKP Şahinbey İlçe binası önüne kadar yürüyen kitle, katliamı protesto amaçlı ilçe binasının önüne siyah çelenk bıraktı.

Katliamda yaşamını yitirenler anısına saygı duruşunda bulunulmasının ardından konuşan HDP İl Eş Başkanı Mehmet Karayılan, katliamın bilinçli ve planlı bir şekilde siyasi iktidar tarafından yapıldığının altını çizdi. Karayılan, katliam ile yüzleşme sağlanana kadar kararlılıkla mücadele edeceklerini belirterek, mücadeleyi yükseltme çağrısında bulundu.

Açıklamanın ardından katliamda yaşamını yitirenler anısına siyah bir bez parçası üzerine 34 karanfil bırakıldı.

‘ROBOSKİ'Yİ UNUTMADIK UNUTTURMAYACAĞIZ’

Adana'nın Şakirpaşa semtinde HDP Seyhan İlçe Örgütü'nün çağrısı ile toplanan yüzlerce kişi Roboski katliamında katledilen 34 sivil yurttaş için açıklama yaptı. "Roboski'yi unutmadık unutturmayacağız" pankartının açıldığı açıklamada, "Roboski'nin katili AKP hükümeti" ve "Roboski'yi unutma unutturma" sloganları atıldı. Kitle adına açıklamada bulunan HDP Seyhan İlçe Eş Başkanı Hüseyin Beyaz, Roboski katliamının AKP'nin gerçek yüzü olduğunu ifade ederek, katliamın sorumlularından hesap sorulmasını istedi.

Yüreğir'de ise HDP İlçe Örgütü'nün çağrısı ile toplanan yüzlerce yurttaş meşaleli yürüyüş gerçekleştirdi. "Roboski'nin hesabı sorulsun" pankartının açıldığı yürüyüşte kitle, "Katil devlet hesap verecek" ve "Biji berxwedana Kobanê" sloganları attı.

İHD Adana Şubesi tarafından şube binasında düzenlenen toplantıda konuşan Şube Eş Başkanı İlhan Öngör ise katliam ile ilgili açılan soruşturmanın takipsizlik ile sonuçlandığını hatırlatarak, soruşturma yapan kurum ile katliamı gerçekleştiren kurumun aynı olduğuna dikkat çekti. Öngör, katliamın hesabının sorulması gerektiğine dikkat çekerek, "Roboski'yi savunmak insan olmaktır" dedi.

‘MARAŞ'TAN ROBOSKİ'YE HESAP SORMAYA’

Burdur da ise üniversite öğrencileri Cumhuriyet Meydanı'nda bir araya gelerek katliamı kınadı. Çevredeki yurttaşların da destek verdiği açıklamada, "Maraş'tan Roboski'ye hesap sormaya" pankartı açıldı. Özgürlük ve demokrasi mücadelesinde yaşamını yitirenler anısına saygı duruşunda bulunulmasının ardından katledilen 34 sivilin isimleri okundu ve "Burada" denildi. Katliamın faillerinin bulunması çağrısının yapıldığı eylem, katledilenler arasında bulunan Salih Encü'nün mektubunun okunmasının ardından sloganlar eşliğinde son buldu.

ZONGULDAK'TA ÖĞRENCİLER EYLEM YAPTI
http://enveralan.blogspot.com.tr/search/keyword/Demokratik Yurtsever Öğrenci Meclisi, Roboski katliamı, HDP Kadıköy, Altıyol Meydanı, HDP Ümraniye, Roboski katliamının yıl dönümü, Ümraniye Meydanı, HDP Beyoğlu, Halkların Demokratik Kongresi, Buca HDP, İzmir HDP örgütü, ankara HDP örgütü, Antep Emek Demokrasi Güçleri, HDP, EMEP, ESP, ÖSP, İHD, KESK, YSGP, SYKP, il örgütleri, eylem haberi haberleri,

Zonguldak'ta üniversite öğrencileri Roboski katliamının yıldönümünde basın açıklaması yaptı.

Madenci Anıtı önünde toplanan öğrenciler Roboski'nin hesabı sorulacak' yazılı pankart açtı. Öğrencilerden Ayşegül Ateş, 28 Aralık 2011'de toplu katliamlardan birinin Roboski'de yaşandığını ve 17'si çocuk yaşta 34 kişinin hayatını kaybettiğini hatırlattı. Ateş, "Katliamdan sonra katiller sessizliğe büründüler, olayı örtbas etmek için yoğun bir çaba gösterdiler. Suçu gizlemeye çalışarak, fiilen üstlenmiş oldular. Suçlu ise değişmeyen devlet zihniyetidir" dedi. Öğrenciler, bir süre slogan attıktan sonra dağıldı.

YÜKSEKOVA’DA POLİS SALDIRISI

Yüksekova'da, yolu trafiğe kapatarak Roboski Katliamı ile Hür Dava Partisi üyelerinin Cizre'de yaptığı saldırıları kınayan gençlere polis müdahale etti.

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde grup genç, Roboski katliamının yıl dönümünü ve Cizre'de Hür Dava Partisi üyelerinin saldırısını protesto etmek amacıyla İpek Yolu'nu trafiğe kapatarak eylem yaptı. Abdullah Canan Köprüsü ile İsmet Alkan Anadolu Lisesi arasındaki yolda barikatlar kurup ateşler yakan gençlere, olay yerine zırhlı araçlarla gelen polis ve özel harekat timleri müdahale etti. Gençler de, taş ve molotoflar ile karşılık verdi.

Çıkan olayların ara sokaklara sıçraması sonucu polisin attığı gaz bombaları nedeniyle Esentepe Mahallesi gaz bulutu altında kaldı. Hızını alamayan polisler İsmet Alkan Anadolu Lisesi ile YSE'nin araçlarının bulunduğu otoparka gaz bombaları ile saldırdı. Atılan gaz bombaları bir çok ev ve iş yerlerine isabet edince yurttaşlar zor anlar yaşadı.

Esentepe Mahallesi'nin ara sokaklarında çatışmalar devam ediyor.
paylaş on Google Plus

Unknown

  Google hesabı ile
  Facebook hesabı ile yorumla

0 yorum:

Yorum Gönderme

 • memur sendikası saltanatı

  Memur Sendikaları Tam Bir Fiyasko

 • Memur Sendikaların da Menfaat var mı?

 • Sendikalar Çıkar Yuvası Oldu

 • sendika gereksizliği


SICAKLAR ARTTI

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte bunaltan sıcaklar daha da artacağı ve yaşlı hasta ve çocukların sıcak havalarda dikkatli olmaları için uyarıldı..

devamı

KLİMA UYARISI

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte bunaltan sıcaklar dan kurtulmak için kullanılan klima kullanırken nelere dikkat etmeliyiz..

DEVAMI
 • FİTNES HAKKIN DA BİLGİLER

 • MEMURLARIN GÖREVDE YÜKSELME VE KARİYER HEDEFİ

Enver Alan
İSTEDİĞİMİ YAPARIM
Aslında mevzuat, (değerlendirme yapacak) Milli Eğitim Müdürlerine de Şube Müdürlerine de ben kimle ..
Enver Alan
Adalet...
13 yıldır Devlette yaptığı kadrolaşmayı yeterli bulmayarak, paralel yapı bahanesiyle kamuda yeni bir kirli hareket başlattı. Kendisi gibi..

Duyuru.!!!

sitemize reklam vermek için ücretlerimiz haftalık aylık ve yıllık olarak belirlenir makul fiyatlar ile tekliflerinizi bekliyoruz...

Son dakika haber

50 bin eğitim yöneticisinin unvanları bir kanunla silinse ne olur? bulunanların zaten göreve devamı sağlanacak.Ama ünvan olarak değil görevlendirme ünvan olarak. Olsun.Okullar açılınca bizim sorusunu herkes birbirine niye soruyor.
enveralan.blogspot.comenveralan.blogspot.com/İNDEX

zengin içerikli ve interaktif olarak web sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkürler bizimle iletişime geçebilir veya iletişim formu aracılığıyla mesaj gönderebilirsiniz...

Enver Alan

Ceo