ADELET İSTİYORUZ ~ Enver Alan

sadece aylık 100 tl ye reklamınızı bu alana verebilirsiniz.. iletişim için bize ulaşın.

 • Resmin tanımı Başbakan davutoğlu
 • rnek yazı Tayyip Erdoğan
 • yandaş medya bal tutan parmağını yalar
 • Google'dan kontakt lens kamera Günün yazısı
 • amerikanın keşfi amerikayı kim keşfetti
 • bedelli askerlik bedelli askerlik
 • cem evleri cem evlerinin giderleri
 • küresel ısınma küresel ısınma
 • cumhurbaşkanlığı sarayı cumhurbaşkanlığı sarayı
 • integram zenginleri integramdan para kazananlar
 • öğrenci haberi validen öğretmene ziyaret
 • karşıkyaka yaralama haberi karşıkyaka yaralama haberi
 • sivasta kaza sivasta kaza
 • doktor hemşire haberi doktor hemşire bir birini suçladı
 • MEB ŞURASI Milli Eğitim Şurası
 • Google'dan kontakt lens kamera Google'dan kontakt lens kamera
 • pramier lig yayın hasılatı pramier lig yayın hasılatı
 • Google'dan kontakt lens kamera Işid saldırdı
 • Google'dan kontakt lens kamera Google'dan kontakt lens kamera
 • Google'dan kontakt lens kamera Google'dan kontakt lens kamera
 • Google'dan kontakt lens kamera Google'dan kontakt lens kamera
 • Google'dan kontakt lens kamera Google'dan kontakt lens kamera
HABER HABER

ADELET İSTİYORUZ

Adalet öyle sihirli bir kelime ki, her şey onda düğümleniyor. Her güzellik ondan geçiyor. Toplumsal hayatımız bu kelimeyle başlıyor. Adaletin olduğu yerde huzur, barış vardır. Olmadığı yerde de kargaşa ve huzursuzluk söz konusudur.
“Adalete Hasret Adalet Çalışanları” diye bir makale yazmıştım. Aslında adalete sadece Adalet Çalışanları hasret değil. Ancak, ülkemizdeki adaletsizliğin ve hukuksuzluğun geldiği noktayı anlatmak için böyle bir başlık kullanmıştım. Adalet dağıtılan kurumda çalışanlar eğer Adalet’e hasretse vahh! o ülkenin insanlarının haline… Bunun anlamı terzinin kendi söküğünü dikememesidir.
Dün yargı günü idi. Daha doğru bir ifade ile Adli Yıl’ın açılışı idi. Her yıl Adli Yıl açılışlarında, tüm Devlet erkanının siyasetçisiyle, bürokratıyla, yargı mensubu ile buluştuğu istisna bir gündür. Böyle bir günde yargının ve yargıçların sorunları dile getirilir. Hukukun üstünlüğünden bahsedilir. Devleti yönetenler de yargının sorunlarını öğrenmiş olurlar. Ancak, bu toplantılarda yargı çalışanlarının sorunlarının tamamı dillendirilmez.
Bu yılki Adli Yıl açılışına ne yazık ki, Devlet erkanı Cumhurbaşkanı’nın protestosu nedeniyle katılmamıştır. Yeni Türkiye’nin!, yeni Cumhurbaşkanı eski huylarından bir türlü vazgeçmemişe benziyor. Yeni Türkiye’de hukuku yine ayaklar altına alıyor. Kendisi gibi düşünmeyenlere tahammül edemiyor. “Baro Başkanı konuşursa ben katılmam” diyor. Ve adaletin konuşulacağı bir toplantıya ilk defa Devlet erkanı topyekün katılmıyor.  
Acaba gerçekten katılmama nedenleri Sen-Ben, O-Biz meselesi mi? Yoksa, ülkemizde hukuku ayaklar altına alan, Anayasayı tanımayan, siyasi iktidarın eleştirilerden kaçma yolu mu? Yoksa, “siz ne derseniz deyiniz, biz milletten desteğimizi aldık. Hukuk, kanun, Anayasa tanımayız. Bundan sonra da tanımaya niyetimiz yok. Siz hukuk adamları toplanın kendiniz çalın, kendiniz oynayın. Biz bildiğimizi bugüne kadar yaptık, bundan sonra da yaparız” demek mi?
Adaletin aşındığı yerde, zulüm var demektir. Aslında adaletle zulüm, terazinin iki kefesidir. Biri yükseldikçe diğeri alçalır. Adalet terazisi alçaldıkça, zulüm terazisi yukarı çıkar.  
Bugün ülkemizde Adalet sıfırlanmıştır. Sıfırlanma kelimesini dilimize dolandıran Cumhurbaşkanı Erdoğan’dır. Bilindiği gibi yolsuzluk operasyonu ses kayıtlarında; oğlu Bilal’e, “paraları sıfırla oğlum” diyordu. Dün itibariyle, Yargının verdiği kararla, yolsuzluk operasyonu sıfırlanmış, dosyası da ortadan kaldırılmıştır. Dosyayı hazırlayan savcının “Bu dosya vicdanlarda kapanmaz” sözü kalmıştır sadece geriye… Ve adalet, bir kere daha sıfırlanmıştır…
Diğer yandan HSYK’nın yapısını yeniden oluşturmak için  “Yargıda Birlik Platformu” Ankara’da bir toplantı yapıyor.  HSYK’ya seçilecek adayları tanıtıyor. Adalet Bakanlığı Müsteşarı da toplantıya katılıyor. Ayrıca, Adalet Bakanlığı’nda görevli atanmış iki müsteşar yardımcısı da aday. Orada yapılan konuşmalarda, daha önce HSYK’yı ele geçirmek için birlikte çalıştıkları, “paralel yapıya” demediklerini bırakmıyorlar. 13 yıl ülkeyi birlikte yönetenler, birlikte askere, yargıya kumpas kuranlar,  Cumhurbaşkanı Erdoğan’a kadar dayanan yolsuzluk soruşturmaları nedeniyle kavgaya tutuştular.
Söz konusu toplantıda, siyasi iktidarın oluşturduğu Yargıda Birlik Platformu üyesi  Ankara Cumhuriyet Savcısı Abbas Özden, adaletin içine düştüğü durumu şu sözlerle özetliyordu; “Adalet, kendi milletine hatta yargı camiasına, zulm eder hale gelmiştir. Mahkemelerce verilen bazı kararlar, toplumun vicdanını karartmaktadır. Yargıya güven %60’lardan, %20’lere gerilemiştir.” Bu sözler sözün bittiğini daha doğrusu, Adaletin sıfırlandığını ortaya koyuyordu.
Aslında, siyasi iktidar 13 yıldır Devlette yaptığı kadrolaşmayı yeterli bulmayarak, paralel yapı bahanesiyle kamuda yeni bir kirli hareket başlattı. Kendisi gibi düşünmeyen, siyasi iktidara biat etmeyen, liyakat sahibi yöneticilerin unvanları bir bir ellerinden alınıyor. Daha doğru bir ifade ile AKP’lileşmeyen tüm kadrolar tasfiye ediliyor. Milli Eğitim de, Emniyet de olduğu gibi şimdi de yargı da aynı şey yapılıyor. Hak, hukuk, adalet, en temel insan hakları, çalışma hürriyeti ve kazanılmış haklar yok sayılıyor. Zulüm kamuda dayanılmaz boyutlara ulaşıyor…
Ülkeyi yönetenler, bu eserinizle ne kadar gurur duysanız azdır…!
paylaş on Google Plus

Unknown

  Google hesabı ile
  Facebook hesabı ile yorumla

0 yorum:

Yorum Gönderme

 • memur sendikası saltanatı

  Memur Sendikaları Tam Bir Fiyasko

 • Memur Sendikaların da Menfaat var mı?

 • Sendikalar Çıkar Yuvası Oldu

 • sendika gereksizliği


SICAKLAR ARTTI

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte bunaltan sıcaklar daha da artacağı ve yaşlı hasta ve çocukların sıcak havalarda dikkatli olmaları için uyarıldı..

devamı

KLİMA UYARISI

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte bunaltan sıcaklar dan kurtulmak için kullanılan klima kullanırken nelere dikkat etmeliyiz..

DEVAMI
 • FİTNES HAKKIN DA BİLGİLER

 • MEMURLARIN GÖREVDE YÜKSELME VE KARİYER HEDEFİ

Enver Alan
İSTEDİĞİMİ YAPARIM
Aslında mevzuat, (değerlendirme yapacak) Milli Eğitim Müdürlerine de Şube Müdürlerine de ben kimle ..
Enver Alan
Adalet...
13 yıldır Devlette yaptığı kadrolaşmayı yeterli bulmayarak, paralel yapı bahanesiyle kamuda yeni bir kirli hareket başlattı. Kendisi gibi..

Duyuru.!!!

sitemize reklam vermek için ücretlerimiz haftalık aylık ve yıllık olarak belirlenir makul fiyatlar ile tekliflerinizi bekliyoruz...

Son dakika haber

50 bin eğitim yöneticisinin unvanları bir kanunla silinse ne olur? bulunanların zaten göreve devamı sağlanacak.Ama ünvan olarak değil görevlendirme ünvan olarak. Olsun.Okullar açılınca bizim sorusunu herkes birbirine niye soruyor.
enveralan.blogspot.comenveralan.blogspot.com/İNDEX

zengin içerikli ve interaktif olarak web sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkürler bizimle iletişime geçebilir veya iletişim formu aracılığıyla mesaj gönderebilirsiniz...

Enver Alan

Ceo